вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe ogrodzenia drewniane

Nieadekwatnie konserwowane płoty z drewna szybko się eksploatują oraz mogą ostatecznie zgubić swój pierwotny czar i cechy. Decydując się na zastosowanie drzewa na płot wskazane jest poznać typy pielęgnacji i konserwacji takiego płotu. Tylko wtedy zdołamy upajać się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna powinno się zacząć od dokładnego i skrupulatnego przygotowania towaru na płot, albowiem od tego zależy wynik końcowy naszych robót. Przed użyciem artykułów do ochrony oraz ozdoby sztachet z drewna kluczowe jest oszacowanie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Nie wcześniej niż po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną oraz robalami. Kiedy ochronimy już nasze płot przed postępem biokorozji, wypada nanieść następne preparaty, jakie ochronią je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy utrzymać naturalny kolor drewna naszego ogrodzenia, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego atramentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący lub lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, ale nie wytworzy na jego powierzchni profilaktycznego filmu. Ochronione w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej i trwalszej ochronie płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu ochroni ogrodzenie przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by płoty z drzewa były trwałe trzeba poświęcić im mnóstwo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku ogrodzeń z plastiku. Ów gatunek płotów jest w całości wytrzymała na czynniki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia plastikowe nie podlegają również biokorozji wskutek tego dogadzają swoim posiadaczom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий